Afrika – památky, zvířata, lidé

Afrika – památky, zvířata, lidé

12. 8. – 30. 9. 2017, vernisáž 11. 8. 2017 v 17.00 h.

Výstavní projekt pořádajícího muzea přibližuje Afriku ve třech tematických okruzích, jimiž jsou památky, divoká africká zvířata a obyvatelé afrického kontinentu. 

Na památky, doplněné záběry přírody a lidí, se fotograficky soustředil egyptolog doc. Mgr. Jaromíra Krejčí, Ph.D., z Českého egyptologického ústavu, slony, lvy, hyeny,  antilopy, žirafy a další příslušníky africké fauny, tvořící další téma, zachytil na svých snímcích architekt a cestovatel Ing. arch. Milan Fiala. Snímky lidí pořídil autor koncepce výstavy, právník JUDr. Vlastimil Sítař. Jeho kolekce, sestávající z portrétních snímků a dalších záběrů zachycujících nejen prodavače rozmanitého zboží na tržištích, dává nahlédnout do každodenního života tamních lidí.   

Fotografie, které jsou ke zhlédnutí rovněž ve formě slide show, doplňují autentické trojrozměrné předměty z Afriky, včetně masek či sošek, které poskytl do výstavy cestovatel a sběratel Ing. Karel Pupík. K vidění jsou ale i knihy a obrazové publikace o památkách starověkého Egypta.   

Výstava je svým tematickým složením vhodná pro všechny věkové kategorie návštěvníků.

Doprovodný program k výstavě Afrika

Přednáška o starověkém Egyptě s besedou pod vedením egyptologa doc. Jaromíra Krejčího, Ph.D. – proběhne na začátku října 2017, termín bude upřesněn.

Edukační program „Poznej Afriku“, určený pro základní a střední školy – na předchozí objednání.

Program pro handicapované návštěvníky s promítáním „Cestování ve fotografiích“ – zdarma, včetně pro doprovod – na předchozí objednání.