Lektor MgA. Petr Nagy

Po absolvování strojní průmyslové školy a následném studijním pobytu v San Jose v Kalifornii na škole Santa Tereza High School vystudoval na Institutu tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě obor Fotografické umění a jiná média. Studia dokončil v roce 2011. Žije v Hradci Králové.

Ve své volné tvorbě se věnuje různým polohám dokumentární fotografie od humanisticky laděné až po osobnější autorské výpovědi. Vytvořil několik rozsáhlejších fotografických projektů, například ve spolupráci s Českou katolickou charitou projekt „Indie“ (2004), mapující adopci na dálku, a ve spolupráci se statutárním městem Hradec Králové  „Soutok událostí“ (2006). Samostatné výstavy: Hradec Králové, Přerov, Jilemnice, Kutná Hora. Společné výstavy: „15 z ITF“, Varšava, 2006 a „Poutník v krajině“, Olomouc, 2006.

Pracuje jako fotograf, zabývá se leteckým snímkováním. Působí také jako lektor ve fotografické škole v Hradci Králové (www.hkf.cz) a je externím spolupracovníkem Muzea fotografie a moderních obrazových médií.