Zahajujeme výstavní sezonu 2016

Zahajujeme výstavní sezonu 2016

Výstavní sezonu 2016 zahájíme v sobotu 9. dubna 2016 v 17.00 hodin vernisáží tří výstav – „Co odnesl čas“ Jovana Dezorta, „Trojský element“ Antonína Kratochvíla a jeho žáků a „Od fotografie k plakátu“ studentů a pedagogů PF JU v Českých Budějovicích. Po vernisáži proběhne prohlídka muzea s volným vstupem. Veřejnost je srdečně zvána.


Výstava „Co odnesl čas“ ukáže události a situace v Československé republice i v zahraničí z 60. až 90. let minulého století, jak je „zdokumentoval“ profesionální fotograf a dlouholetý fotoreportér Československé tiskové kanceláře Jovan Dezort. Autor, jenž je mimo jiné držitelem Zlaté pečeti na World Press Photo 1970 v Haagu a hlavní ceny v celosvětové soutěži Mír Vietnamu 1973, vyhlášené Mezinárodní organizací novinářů, pořídil v letech 1966–1996 i řadu snímků v Jindřichově Hradci, Třeboni či v Českém Krumlově jako oficiální fotograf Jihočeského festivalu Concertino Praga. Za fotografický soubor prezentovaný poprvé před necelými dvěma lety na Staroměstské radnici v Praze u příležitosti životního jubilea, který je nyní v Jindřichově Hradci obměněn právě snímky z historie „Concertina“, získal ocenění udělené Asociací profesionálních fotografů „osobnost české fotografie 2014“.


Výstava Trojský element, projekt Institutu fotografických studií v Brně, v premiérovém uvedení v Jindřichově Hradci představí většinou velkoformátové tisky světoznámého Antonína Kratochvíla a jeho žáků, zachycující obrazově svět tajných služeb. Třetí výstava, jejíž název současně naznačuje možnosti využití média fotografie, prezentuje tvorbu  studentů a pedagogů PF JU v Českých Budějovicích.