Digitalizační pracoviště

Důležitou součástí muzea je špičkově vybavené digitalizační pracoviště, na kterém se retušují, tisknou, popřípadě laminují fotografie pro prezentované expozice a výstavy, digitalizují fotografické sbírky muzea a zpracovávají zakázky pro veřejnost, zahrnující jak skenování fotografií, dokumentů a dalších předloh, tak retuše a tisk fotografií.    

Digitalizační pracoviště provádí zejména skenování dokumentů, fotografií aj., včetně archivních materiálů, skenování pozitivních i negativních transparentních předloh, černobílých i barevných (diapozitivy, skleněné desky, nerozřezané fotografické filmové pásy, rentgenové snímky), retuše a tisk černobílých a barevných fotografií na velkoformátových tiskárnách na samolepící fólie, papír nebo plátno o šíři role do 100 cm, s volitelnou laminací vyjma plátna.

Na jaře roku 2012 realizovalo pracoviště například rozsáhlou zakázku, spočívající v digitalizaci 44 230 filmových políček z archivu „Musea Fotoateliér Seidel“ v Českém Krumlově.

Digitalizační pracoviště používá zařízení – skenery a tiskárny – od výrobců Imacon (Hasselblad), Epson a Microtek, například skenery formátu A3, umožňující skenování i transparentních předloh, včetně skleněných desek a nerozřezaných fotografických filmových pásů.  

NOVĚ VÁM NABÍZÍME VELKOFORMÁTOVÝ TISK DO VELIKOSTI 100 CM ŠÍŘKY A PRAKTICKY NEOMEZENÉ DÉLKY A VELKOFORMÁTOVÉ SKENOVÁNÍ AŽ DO VELIKOSTI A0+

Další podrobnosti  Digitalizační pracoviště.pdf (909 kB).

V případě jakýchkoliv dotazů k vyhotovení zakázek jsme Vám rádi k dispozici

(e-mail info@vkcjh.cz, tel. 384 370 770). 

 

Ceník služeb digitalizačního pracoviště Muzea fotografie a MOM Jindřichův Hradec


ceník2022256.pdf ceník2022256.pdf (841 kB)
Digitalizace
Digitalizace