Karel Novák - malíř sportu

Karel Novák - malíř sportu
Výstava uspořádaná ve spolupráci s Vojenským historickým ústavem Praha a Českou olympijskou akademií představuje dílo jednoho z nejvýznamnějších českých sportovních fotografů Karla Nováka (1925–2007) a rozšiřuje cyklus výstav sportovních fotografií konaný v olympijském roce 2024 v jindřichohradeckém Muzeu fotografie.
 
Výstava navazuje na loňský úspěch v Armádním památníku na pražském Žižkově, kde se s ní seznámily tisíce návštěvníků. Lidé se mohou těšit na unikátní soubor fotografií, zachycující nejen slavné okamžiky československé sportovní historie, ale i běžný život sportovců v olympijských vesnicích či v jejich domácím prostředí.
 
Karel Novák se proslavil především snímky československých olympioniků z 50. a 60. let minulého století. Jeho objektiv zachytil legendární zlaté triumfy Věry Čáslavské, Emila Zátopka, Olgy Fikotové, Jiřího Rašky či Jiřího Dalera. Stal se dvorním fotografem Československého olympijského výboru a zúčastnil se osmi olympijských her.
 
Výstava je doplněna o QR kódy, které propojují snímky s audio nahrávkami Českého rozhlasu. Návštěvníci si tak oživí klíčové momenty naší sportovní historie a doslova se ponoří do atmosféry olympijských her.
 
Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 11. dubna 2024 v 17:00 hodin.
a potrvá až do 12.9. 2024.