Barbora Reichová: Nezlomní: Olympionici

Barbora Reichová: Nezlomní: Olympionici

Muzeum fotografie a MOM a Česká olympijská akademie představují výstavu fotografií naší přední současné sportovní fotografky Barbory Reichové s názvem "Nezlomní: Olympionici". Výstava nabídne jedinečný pohled do světa vrcholového sportu a oslaví sílu a odolnost olympioniků.

BcA. Barbora Reichová pracuje pro Český olympijský výbor. Zúčastnila se šesti olympijských her. Její snímky zachycují nejen samotný sportovní výkon, ale i atmosféru přípravy, náhled do zákulisí a soukromí sportovců.
Vystudovala střední odbornou fotografickou školu. Na Institutu tvůrčí fotografie při Slezské univerzitě v Opavě studuje dokumentární fotografii. Focení sportovních eventů se začala naplno věnovat coby dvacetiletá dívka v deníku Sport, v současné době je oficiální fotografkou Českého olympijského výboru. Dokumentovala řadu významných sportovních akcí po celém světě od zápasů NHL či NBA po nejrůznějších mistrovství světa i Evropy. Šestkrát pak na olympijských hrách mapovala cesty nejen českých sportovců. 
Barbora Reichová je několikanásobnou držitelkou ocenění ze soutěže Czech Press Photo. V rámci svého působení u českého olympijského týmu zaujala například podvodním snímkem plavkyně Simony Kubové nebo sérií fotografií Nezlomní olympionici – se snímky dvanácti českých reprezentantů trénujících na olympiádu v době covidu v nezvyklém prostředí uspěla také ve světě. Dostala se do výběru deseti nejlepších v kategorii Sport na Sony World Photography Award, která je fotografickou obdobou filmových Oscarů.
Své bohaté zkušenosti rovněž předává dál směrem k budoucím generacím. Působila na Akademii žurnalistiky a nových médií, nyní vede fotografy v rámci projektu „Mladí novináři“ pod hlavičkou ČOV.
 
 
Výstava bude rozdělena do tří částí:
Příprava v nejtěžších chvílích: Tato série fotografií, oceněná v soutěži Czech Press Photo, dokumentuje přípravu olympioniků na olympijské hry v Tokiu v roce 2020 v náročných podmínkách pandemie covid-19.
Síla a krása sportovců: Portréty sportovců v kombinaci s jejich sportovním náčiním zdůrazňují jejich sílu, odhodlání a vášeň pro sport.
Olympijské momenty: Fotografie z olympijských her v Vancouveru, Soči, Riu a Pchjongchangu, Tokiu, Pekingu doplněné o olympijské předměty a maskoty přiblíží atmosféru největšího sportovního svátku světa.
 
Výstava „Nezlomní: Olympionici“ je určena široké veřejnosti a slibuje nevšední zážitek pro všechny milovníky sportu a fotografie. „Těšit se můžete na strhující snímky, které oslavují sílu ducha i těla. Ukazují, co lze dosáhnout vytrvalostí a odhodláním,“ dodává Barbora Reichová.
 
Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 11. dubna 2024 v 17:00 hodin.
a potrvá až do konce roku 2024.