Advent a MINT Market v Muzeu fotografie

Advent a MINT Market v Muzeu fotografie
 
16 prosince 2023
 
bude v Muzeu fotografie a MOM probíhat Adventní sobota.
 
Pro návštěvníky bude připraveno  fotografování ve vánočním duchu v muzejním ateliéru, tvůrčí dílničky pro děti a ukázky řemesel. K vidění budou skláři, kovář, košíkář nebo včelař. Děti i dospělí zájemci si budou moci ozdobit vánoční perníčky, vytvořit si hračky ze dřeva, využít možnost "dětského tetování" nebo navštívit Luďkovu HRAČKOLNU. Nebude chybět ani výroba šperků, oblíbené malování na obličej a tvoření pro malé i velké z drceného skla nebo foukání barev.
Na nádvoří budou probíhat ukázky zručné práce kováře.
Po celou dobu programu bude pro návštěvníky otevřena Muzejní kavárna, kde bude možné si vychutnat kromě dobré kávy i vánoční medovinu, svařák a pro malé návštěvníky nebude chybět dětský punč. 
 
Současně v přízemí (atriu) a na nádvoří Muzea fotografie se koná
 
MINT Market – Designové trhy – vánoční dárky v klidu a lokálně 
Moderně pojaté trhy se svěží módou, šperky, designem, delikatesami, kosmetikou a dalšími poctivě zpracovanými výrobky, které poskytují prostor menším a začínajícím návrhářům, tvůrcům a všem nadšencům, kteří se zkouší postavit na vlastní nohy – to je MINT Market. Pokud necháváte vánoční dárky na poslední chvíli, letos to nebude problém. Ty nejlepší a nejoriginálnější věci pořídíte totiž víkend před Štědrým dnem. V sobotu 16. prosince se v prostorách Muzea fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci představí několik desítek pečlivě vybraných značek z celé České republiky a Slovenska. Návštěvníci tak budou moct pořídit lokálně vyrobené dárky, které pod stromečkem udělají zaručeně radost. A to vše navíc v pohodové atmosféře, bez stresu nákupních center a s dobrou kávou nebo něčím na zub v ruce. 
Český design, autorská móda, ručně vyráběné šperky, keramické výrobky, bio kosmetika, hračky, zkrátka krásné dárky, které bude radost rozbalovat pod stromečkem.
Vybírat budete moci z více než 40 krásných značek ze všech koutů republiky. Bio kosmetika, oblečení pro malé i větší, šperky z kovu, papíru, dřeva nebo plastu, kabelky nejrůznějších velikostí a tvarů, sojové svíčky, makramé nebo lapače snů, delikatesy a mnoho dalšího. 
Vstup je od 10:00 do 17:00 a  zdarma a bez bariér.
 
Za MINT Marketem stojí parta lidí, kteří pořádají úspěšné designové trhy už od roku 2010 a jako jediní vozí moderní a udržitelné zboží v rámci svých akcí po celé České republice. To, co začalo jako nápad pár nadšenců, kteří chtěli vytvořit pro sebe a své kamarády místo, kde budou moct prodávat vlastní značky, je v současné době alternativa nákupním centrům a platforma sdružující více než 1200 kreativců a malých firem pořádající pravidelné akce ve dvou desítkách měst. Trhy jsou známé svou přátelskou uvolněnou atmosférou a širokým výběrem fair-trade, eko, bio, zerowaste nebo upcycled výrobků. Designeři zase rádi využijí příležitosti prezentovat svoje výrobky širokému publiku, aniž by tomu museli věnovat všechen svůj čas nebo prostředky. "Podpora malých a lokálních značek je od samého začátku jednou ze základních myšlenek našeho projektu," dodává principálka Lenka Šašková. V roce 2022 se konalo celkem 57 prodejních dní v rámci 38 MINT Marketů. Celkem se za 13 let existence uskutečnilo už více než 300 akcí, které navštívilo přes 1 200 000 návštěvníků. 
 
 
 
 
 
 
 
MINT market
MINT market