Beseda o knize Život v ulicích 2020

Beseda o knize Život v ulicích 2020
Když jsme se semkli a pomáhali si ...
beseda o fotografické knize Život v ulicích 2020 s autorem Petrem Ciznerem
 
Ve čtvrtek 30. listopadu v 17 hodin
Vás srdečně zveme do Muzea fotografie
na zajímavou besedu
o knize
"Život v ulicích 2020".
 
Cože? Že v roce 2020 přišel covid a život připomínal spíše přežívání? Přijďte se přesvědčit, že tomu tak nebylo vždy. Vtipné i dojemné momenty odrážející chvíle, kdy nám nebylo lehko, a přesto jsme se dokázali semknout a mnohdy se i radovat, zachycuje ve své knize Petr Cizner, který na osobitých fotografiích zvěčnil náladu nelehké doby hned z 24 čtyř měst Česka. Výstižné momentky doprovodí komentářem. Kniha bude na akci k zakoupení za zvýhodněnou cenu.
 
Další informace o knize zde
 
Těšíme se na vás!
 
Kniha
Život v ulicích 2020 • Průvodce českou kulturou
obsahuje 270 fotografií na 240 stranách
a byla pokřtěna 20. dubna 2023. 
Kniha je unikátní tím, že spojuje ojedinělé fotografické zachycení „života v ulicích“ v České republice v období emočně vypjatých prvních měsíců pandemie koronaviru v roce 2020 s kulturně-historickým a cestovatelským vnímáním průvodce.
Autor používal vizuální komunikaci během svého života v rámci různých profesí. Fotografoval a připravoval publikace jako průvodce, manažer, vysokoškolský pedagog, vědecký pracovník, obchodní zástupce a trenér managementu. Pro tuto knihu vytvořil z časového úseku jednoho měsíce od 27. dubna do 24. května 2020 fotografie z 24 měst. Tyto fotografie tvoří jádro knihy. Celkově je v této publikaci 270 fotografií z 26 kulturně významných měst České republiky. Kapitoly a fotografie jsou přehledně uspořádány s ohledem na události, místopis a estetiku. Autorův styl je osobitý, okořeněný mírnou dávkou jemného humoru a laskavého vnímání postav v naznačených příbězích.
 
Petr Cizner žije v Kanicích nedaleko Brna. K fotografování ho přivedl jeho otec, profesně a profesionálně se dotvořil jako průvodce cestovní kanceláře Čedok a u brněnského výtvarníka Michaela Vystavěla. K profesionální úrovni fotografie ho přivedl světově proslulý fotograf Derek Bayes. Tyto dovednosti využívá i ve své firmě Cizner Consulting, která se zabývá vzděláváním v oblasti managementu a lidských zdrojů.
 
 
 
Titulka knihy
Titulka knihy