Magická viola Petra Přibyla 18.

Magická viola Petra Přibyla 18.
Magická viola Petra Přibyla 18. ročník (červenec/srpen 2022)
 
V letošním roce se v Jindřichově Hradci uskuteční již 18. ročník oblíbeného a hojně navštěvovaného minifestivalu Magická viola Petra Přibyla. Jihočeská hudební společnost z.s. připravila tři atraktivní koncerty.
 
Na prvním koncertu s názvem Napříč žánry vystoupí vynikající smíšený studentský sbor Besharmonie z Prahy. Je nositelem mnoha ocenění v tuzemsku i v zahraničí. Natočil již 6 CD. Sbormistrem je Libor Sládek a hostem koncertu bude Petr Přibyl.
Kostel sv. Jana Křtitele, pondělí 25. července 2022 v 19,30 h.
 
Na druhém koncertu - Noční koncert při svíčkách s podtitulem Večer italské hudby a poezie - zazní hudba skladatele Bartolomea Brundiho pro violu a violoncello v provedení Petra Přibyla a Jana Sládečka. Je to hudba žertovná a plná jasu, typická pro Vivaldiho souputníky. Verše Michelangela Buonarrotiho přednese Antonín Kaška.
Kostel sv. Jana Křtitele, pondělí 1. srpna 2022 v 21 h.
 
Ani letos nebude chybět koncert v Zámeckém rondelu s názvem To nejlepší z klasiky, na kterém vystoupí společně s Petrem Přibylem sólista opery ND v Praze Jiří Sulženko, klavírista a dirigent David Švec a violoncellista Jan Sládeček, koncertní mistr orchestru ND v Praze. Hostem koncertu bude mladý flétnista Mikuláš Balo, posluchač JAMU v Brně.
Zámecký rondel, pondělí 8. srpna 2022 v 19,30 h.
 
Čtvrtý koncert Organum - Pocta art rocku 2 pořádá Vzdělávací a kulturní centrum Jindřichův Hradec. Jde o pokračování loňského úspěšného koncertu. Klasickou sestavu (Přibyl, Štefl, Svoboda, Konečný, Kaci Hellman, Sládeček) doplní hosté - Julie Nosková (zpěv) a Jack Urban (percussion).
Atrium MF MOM (Jezuitská kolej), pondělí 15. srpna 2022 v 19,30 h.
 
Předprodej vstupenek je možný v pokladně MF MOM od úterý 12.7.
Otevírací doba: 10-12/13-16,30 h. (pondělí zavřeno)