Magická viola Petra Přibyla 19.

Magická viola Petra Přibyla 19.
Magická viola Petra Přibyla
19. ročník (červenec/srpen 2023)
 
V letošním roce se v Jindřichově Hradci uskuteční již 19. ročník oblíbeného a hojně navštěvovaného festivalu Magická viola Petra Přibyla. Jihočeská hudební společnost z.s. připravila čtyři atraktivní koncerty:
 
1. Na Koncertu napříč žánry 2 vystoupí s novým programem vynikající smíšený studentský sbor Besharmonie z Prahy s novým programem. Je nositelem mnoha ocenění v tuzemsku i v zahraničí. Natočil již 6 CD. Sbormistrem je Libor Sládek a hostem koncertu bude Petr Přibyl (viola).
Zámecký rondel, pondělí 24. července 2023 v 19,30 h.
 
2. Na Večeru italské hudby a poezie zazní „nově objevené“ skladby (z loňského ročníku oblíbeného) skladatele Bartolomea Bruniho. Je to hudba žertovná a plná jasu, typická  pro Vivaldiho následovníky. Účinkují: Adéla Vondráčková-Pechoušková (housle), Petr Přibyl (viola) a Jan Sládeček (violoncello). Verše českých básníků přednese Antonín Kaška.
Kostel sv. Jana Křtitele, pondělí 31. července 2023 ve 20 h.
 
3. To nejlepší z klasiky 2 zazpívá sólistka opery ND v Praze, nositelka ceny Thálie za r. 2022 Jana Sibera společně s Petrem Přibylem (viola), Davidem Švecem (klavír) a Janem Sládečkem (violoncello).
Kaple s. Maří Magdaleny, středa 9. srpna 2023 v 19,30 h. Vstupné 250 Kč, předprodej v pokladně KD Střelnice.
 
4. Organum - Pocta art rocku 3 je již třetím koncertem jindřichohradecké rockové legendy na nádvoří bývalé jezuitské koleje. Klasickou sestavu (Petr Přibyl, Vladimír Štefl, Jiří Svoboda, Jiří Konečný, Kaci Hellman, a Jan Sládeček) doplní hosté: Julie Nosková (zpěv), Mikuláš Balo (flétna) a Jack Urban (percussion). Na koncertě (vedle několika novinek a osvědčených „artrockových hitů“ kapely) zazní živé provedení legendárního autorského alba Petra Přibyla „Kulhaví poutníci“.
Atrium MF MOM (Jezuitská kolej), pondělí 14. srpna 2023 v 19,30 h.
 
Předprodej vstupenek na koncerty 1,2 a 4 je možný v pokladně MF MOM od 11.7.
Otevírací doba: 10-12/13-16,30 h. (pondělí zavřeno). Vstupné 200 Kč.