Otto Hejnic Organism - jazzový koncert

Otto Hejnic Organism - jazzový koncert
 středa 24. 5. 2023 od 20. hod.
 
Jazzové koncerty v bývalé jindřichohradecké Jezuitské koleji - tedy v současném Muzeu fotografie už mají dlouholetou tradici.
Také projekty českého bubeníka a skladatele Otto Hejnice patří už víc, jak deset let, k tomu nejlepšímu, co se na naší jazzové scéně objevuje. Se svým současným s názvem Organism, kterým je doslova mezinárodní uskupení jazzových hvězd, se objeví u nás v Jindřichově Hradci, v Muzeu fotografie.
Toto spojení je zárukou nevšedního hudebního zážitku.
 
Organism je česko-americko-velšské trio špičkových jazzových hudebníků, kterými jsou:
 
Brian Charette - New York City - Hammond varhany 
Nominovaný na Grammy Award, časopis DownBeat jej označuje za jednoho z nejlepších současných hráčů newyorské scény, koncertuje a nahrává s takovými hudebními osobnostmi jako Paul Simon (Simon & Garfunkel), Joni Mitchell, Chaka Khan, Cyndi Lauper, Michael Bubelé, John Patitucci, Oz Noy, Vinnie Colaiuta ad.. V poslední době se pravidelně objevuje v kritikách mezi třemi nejlepšími Hammond hráči na světě. Je uznávaným skladatelem i hudebním pedagogem, vede jazzové kurzy po celém světě vč. pražské Ježkovy akademie, píše pro Keyboard Magazine, New York City Jazz Record nebo Downbeat. Je i držitelem černého pásku kung-fu.
 
 
 
Osian Roberts - Londýn - tenor saxofon
Pochází z Velšské hudební rodiny a na saxofon hraje už od svých 9 let. Jazzový saxofon vystudoval v Royal Academy of Music v Londýně. Hraje a nahrává s velikány jazzu jako George Mraz nebo Cedar Walton, Peter Washington ad. Koncertoval už ve více než 25 zemích a vydal 4 vlastní alba. Svůj čas nyní dělí mezi Velkou Británii a Českou republiku.
 
 
 
Otto Hejnic - Praha - bicí
Po absolutoriu na pražské státní konzervatoři u profesora Veselého (obor bicí) se věnoval také pianu a skladbě. Na dva roky se stal firemním hráčem pro Yamaha drums. Získal stipendium ke studiu na Berklee Boston, působil v USA, v NewOrleans natočil své první album. Dodnes natočil 6 vlastních a přes 40 alb jako sideman. S vlastním triem hraje 14let po celém světě: USA, Mexico, HonkKong, Shangai a takřka všechna evropská podia, skládá vlastní hudbu např.: k filmu Hotelier (Abrham, Landovský, Pucholt, Šafránková, Kačer..) k divadelní hře Sleeping Arround (Strašnické divadlo 2010) a samozřejmě i pro své současné uskupení Organism, který uslyšíme nyní v MF. Otto také fotografuje.
 
 
 
V průběhu koncertu Otto i slovem uvede atmosféru svých pečlivě promyšlených a propracovaných skladeb. Provede nás bájnou zaniklou zemí Beringia, která v místě Beringova průlivu kdysi spojovala Asii se severní Amerikou a přes kterou někdy v době před dvaceti tisíci lety přišli do Ameriky její původní obyvatelé.
Součástí koncertu bude i křest druhého alba tohoto seskupení.
 
Na toto vše se můžeme těšit ve středu
24. 5. 2023 od 20. hod.
 
Koncert se uskuteční na nádvoří, v případě nepříznivého počasí ve vnitřních prostorách MFMOM.
Předprodej a rezervace vstupenek v pokladně MFMOM (tel 384 361 946) v otevírací dobu muzea.
 
Vstupné 200 Kč