Tomáš Holub: V proměnách světla

Tomáš Holub: V proměnách světla
Jeho fotografování je primárně spojené s cestováním a pobytem v přírodě. Navštívil různé kouty světa, neméně rád objevuje i krásy naší krajiny, které se neotřelým způsobem snaží zachytit. Její atmosféru, klid, duši a propojení s lidmi. 
Tomáš žije v Praze, ale tráví víkendy na Vysočině, na kterou si jako fotograf  musel zvyknout, seznámit se s ní. Toulá se po zvlněných loukách, polích a hlubokých lesích, hledá zajímavá zákoutí, stromy solitéry nebo jiné krajinné detaily. Často se vrací na ta samá místa a trpělivě čeká na ideální světelné podmínky, jako jsou ranní mlhy, červánky nebo dramatická oblačnost – světlo hraje v jeho fotografiích hlavní roli.
  
Fotograf William Eugen Smith řekl: "Jaký užitek má hloubka ostrosti, když chybí odpovídající hloubka pocitů?". A o to se Tomáš snaží - fotit s radostí tak, aby fotografie měla duši a atmosféru.
 
V roce 2019 společně s přítelkyní Ivanou Rosickou vydali knihu „Když má fotografie duši“. Jedná se o soubor krajinářských fotografií plných energie, kterým prostřednictvím citátů dali „hlas“, aby fotografie mohly promluvit a oslovit tak mnoho dalších lidí. Kniha je oslavou přírody - nutí čtenáře zastavit se, zamyslet, vidět krásu okolního světa a chránit ho. Zároveň přináší radost a hladí po duši.
 
 
Výstava krajinářských fotografií Tomáše Holuba bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 13. 4. 2023 v 17 hod. a potrvá do 31. 5. 2023.
 
Tomáš Holub Pozvánka
Tomáš Holub Pozvánka